אודות המרפאה

מה לצפות מהביקר?  

  • לקבל אבחנה לגבי גורמים שונים לכאב, ברב המקרים
  • להתחיל טיפול מתאים לתלונה שלי
  • לקבל הדרכה, במידה וזה מתאים, לביצוע תרגילים שמתאימים לי
  • לקבל הדרכה על יציבה נכונה וארגונומיה נכונה בבית ובעבודה

 

הדגש בכל ביקור במרפאה של ד"ר וונדי הינו על ההערכה הקלינית, שהיא חשובה במיוחד. במקרים רבים, קיימים ממצאים מסוימים בצילומי הדמיה של מטופלים שכלל לא שייכים למצב המטופל, בעוד שאפילו בצילומי MRI (שהוא אמין יותר ונחשב לתקן הזהב בהדמיה) מעריכים נכון את הממצאים רק ב75% מהמקרים. כך לדוגמה, אצל 40% מהמטופלים המבוגרים העוברים הדמיה, מוצאים ממצאים שונים בדיסקים והמספרים מגיעים ל100% עד גיל 70, שברב המקרים הם ללא כל תלונה ואין צורך להתייחס לממצאים אלו. רבים מהם מתפקדים מעולה ומעולם לא התלוננו על כאב. לכן הסדר הנכון הינו לבצע הערכה קלינית יסודית במיוחד, כולל ההשפעה על התפקוד ורק לאחר מכן במקרה הצורך להזמין בדיקת הדמיה.

הבדיקה הקלינית כוללת בדיקה אורתופדית ונוירולוגית יסודית וכן הערכת תנועה ותפקוד. לדוגמא, מטופל שמתלונן על כאבים בכתף יעבור בדיקה יסודית של הכתף, גב עליון וצוואר. אדם בעל כאב גב יעבור בדיקה של הגב העליון והתחתון, בדיקת רצועות האגן ובדיקה נוירולוגית. מטרת הבדיקה הקלינית הינה להעריך לא רק מאיפה הכאב נובע אלא להעריך ליקוי בתפקוד של שרירים, גידים ורצועות. במקרים רבים חסרי איזון בין רקמות אלו מביאים לליקויים ביציבה ותנועתיות ובכך גורמים לכאב. כדי להגיע לתוצאות טובות לטווח הארוך ולהימנע מחזרה של התלונות, חובתנו לטפל בגורמים אלו ולא רק בבעיה הנקודתית.

במרפאתה של ד"ר וונדי הטיפול מתמקד בהעצמה של הגוף על מנת שמנגנוני הריפוי שלו יתמודדו בהצלחה עם הפגיעה.
גוף האדם מבורך בארסנל פרמקולוגי שלם היודע להתמודד עם פציעות. בחלק גדול מהפציעות, ניתן להשתמש ביכולת הריפוי של הגוף ואין צורך בקורטיזון או בתרופות שונות. הדבר נכון ביחוד בכל הנוגע בפגיעות או בליקויי שלד-שריר. סוגים שונים של כאבי גב, צוואר, כאב המקרין לזרועות או לרגליים, כאבי ברכיים וקרסול יכולים להתרפא על ידי הגוף עצמו. כל שצריך לעשות הוא לתת את הדחיפה הנכונה בכיוון הנכון. במידה ואין שיפור עם תרגילים ןשיפור ארגונומיה, הרפואה הרגנרטיבית יכולה לסיע לגוף להתחיל תהליך רפיוי זה. 

במהלך כל טיפול במרפאה של ד"ר וונדי, כולל בטיפול הראשון, המטופל יקבל טיפול המכוון לגורם הכאב והליקוי ולא רק לכאב שנגרם ממנו בצורה ישירה או
עקיפה.

סוגי טיפול

הזרקת טסיות – PRP

טיפול בכאב עצבי מקומי

פרולותרפיה

הזרקת תאי גזע

זריקות אפידוראליות וחסמי עצב צוואריות

דיקור יבש

מקורות כאב

כאב מגידים ורצועות

שחיקת סחוס

כאב עצבי

כאב הנובע משריר

פריצת דיסק

פריצת דיסק

כאב כרוני