טיפול בכאב עצבי מקומי

יש כאב עצבי מקומי באזור שנותח? מצב זה יכול להתפתח כתוצאה מכליאת עצב בתוך הצלקת הניתוחית, או אפילו לתוך הרשת, אם הושתל. זריקה מסוג 'הידרודסקציה` בנפח גדול יחסית מסביב לעצב, במטרה להפריד את העצב מהצלקת, עשוייה להוריד משמעותית את הסבל.

כפי שהוסבר בסעיפים הקודמים, ישנם מצבים רבים הנובעים מטראומה והתערבויות ניתוחיות בהם עצבי התחושה נלכדים ברקמת הצלקת. הכאב שנוצר הוא בדרך כלל עצבי באיכותו ויכול להוביל לייאוש קשה. המקרים שכיחים במיוחד עם לכידת עצבים לאחר טראומה וניתוחים בקרסוליים, בברכיים ובמפשעות. לפעמים עצבים יכולים להילכד בהשתלת רשת. זה נפוץ ביותר לאחר תיקון בקע מפשעתי או בטני. לפעמים נפיחות מתמשכת לוחצת על העצב ללא צלקות. מכיוןן שהסבל הוא אדיר, מטופלים מוכנים לנסות כמעט הכל כדי להיפטר מהכאב. לכידות עצבים בגפה העליונה שכיחות פחות.
הידרודיסציה מבוססת על הזרקת נפחים סביב העצב הכלוא במטרה להפריד זאת מרקמת הצלקת. יש לבצע את כל הזריקות תחת הדמיית אולטרסאונד כדי שההזרקה תהיה יעילה, בטוחה ובמיקום מדויק.
שיטה מאד יעילה שנהייתה פופולרית יותר היא הזרקת ריכוז נמוך של דקסטרוז מדולל במים סטריליים. המים יכולים לחדור לתוך רקמת הצלקות ולרכך אותה. קורטיזון אינו הכרחי. נדרשים מספר טיפולים. בהתחלה, השפעת הטיפול יכולה להימשך רק מספר ימים עד כמה שבועות, וכל טיפול משפיע יותר זמן, עד חודשים ואפילו שנים. המטופלים מרוצים מאוד מהתגובה ואיכות חייהם השתנתה לטובה.

בנוסף, טיפול בהזרקת PRP מסביב לעצב עשוי לשפר את המצב בצורה משמעותית עקב כמות גדולה של פקטורי גדילה שונים עם יכולת לשקם עצב חולה.

לקביעת תור

מלאו את הפרטים ואחזור אליכם בהקדם!

סוגי טיפול נוספים

הזרקת טסיות – PRP

פרולותרפיה

הזרקת תאי גזע

זריקות אפידוראליות וחסמי עצב צוואריות

דיקור יבש

ארגונומיה ותרגילים