רפואה רגנרטיבית

אנחנו נכנסים לעידן חדש של 'רפואה רגנרטיבית'. זה מוגדר כענף ברפואה העוסק בפיתוח טיפולים המחדשים או מחליפים תאים, רקמות או איברים פגועים, חולים או פגומים כדי לשחזר תפקוד ומבנה

מהי רפואה רגנרטיבית?

רפואה רגנרטיבית מכירה ביכולת הגוף המדהימה לרפא את פציעותיו. ברמה מסוימת, הוא עושה זאת ללא כל התערבות. אנו יכולים לרפא עצמות שבורות, נקעים קלים, כיבים בעור, חתכים וכן הלאה. עם זאת, אנו יכולים גם להשתמש ברקמות הגוף שלנו כדי לרפא בצורה חזקה יותר את הפגיעות של הגוף, ובפרט רקמות שאינן נרפאות כל כך בקלות, כגון סחוס, קרעים בגידים או ברצועות.

הסוג הפשוט ביותר של רפואה רגנרטיבית הוא פרולותרפיה, לפיה הזרקת דקסטרוז מגרה את ייצור הקולגן באמצעות ייצור םקטורי  גדילה.

הזרקת פלזמה עשירה בטסיות דם (PRP) מנצלת את העובדה שהטסיות עמוסות בגרגירים מלאים בפקטורי גדילה מוכנים לפעולה. זה יכול לשמש כדי לעזור לחדש  סחוס ולרפא לפחות חלקית  קרעים במניסקליים, בגידים וברצועות.

תאי גזע מוגדרים כ'תאים ייחודיים הקיימים בגוף שיש להם פוטנציאל להתמיין לסוגי תאים שונים או להתחלק ללא הגבלת זמן כדי לייצר תאי גזע אחרים.' כאשר תאים אלו מושתלים לרקמה מסוימת, תאי הגזע 'יודעים' להתמיין  ולשכפל את עצמם לסוג התאים שהם מוקפים בהם- בין אם סחוס, עצם, שריר וגיד (פיברובלסטים). הרופאים ההמטולוגים משתמשים בתאי גזע כדי לשכפל תאי גזע של מדור כדוריות הדם השונות בנוכחות מחלות קשות בהם סוגי הדם השונים מצטמצמים בצורה מסוכנת במספרם. במרפאה שלנו, אנו מוצאים את תאי הגזע מרקמת שומן (בדרך כלל מהבטן של המטופל). אנו מבצעים הזרקת שומן לתוך המבנה הפגוע.  

מידע נוסף ניתן למצוא בפרקים הבאים.

רפואה רגנרטיבית

לקביעת תור

מלאו את הפרטים ואחזור אליכם בהקדם!

סוגי טיפול נוספים

הזרקת טסיות – PRP

טיפול בכאב עצבי מקומי

פרולותרפיה

הזרקת תאי גזע

זריקות אפידוראליות וחסמי עצב צוואריות

דיקור יבש