כאב מגידים ורצועות

הגידים והרצועות הנקרעים לרוב הם בברך, בקרסול ובכתף, בין אם בפציעות ספורט ובין אם כחלק מתהליך ניוון (בעיקר בכתף). קרעים בגידי הכתף נפוצים מאוד. מומלץ לטפל בקרעים אלו לפני שהם מתרחבים. אפשרויות הטיפול כוללות PRP, הזרקת תאי גזע ואפשר מקרים קלים יותר, פרולותרפיה.

שחיקת סחוס

שחיקת סחוס היא הפתולוגיה הנפוצה ביותר במפרקים. יש מפרקים שהחלפתם מורכבת, ויש מטופלים שאינם יכולים לעבור התערבות ניתוחית כלשהי. טיפולים כגון (PRP – Platelet-Rich Plasma /Fibrinogen) והזרקת תאי גזע עשויים להקל בצורה משמעותית. טיפולים אלה יכולים לא רק לדחות ניתוחים אלא לבטל את הצורך בניתוח ולספק חלופה יעילה לטווח ארוך.

כאב עצבי

כאב עצבי הינו בדרך כלל מאד חזק, קבוע, מורגש כשיטחי, שורף ומטיש, לפעמים מלווה בתחושת זרמים. הכאב יכול להיות מקומי או משפוט. ניתן לטפל בכאב מקומי על ידי חסימות עצב למיניהן. שחרור עצבים מצלקות על ידי זריקות 'הידרודסקשון' מאד יכול להועיל.

כאב הנובע משריר

ש לי כאב במשך 6 חודשים ונאמר לי שזה נובע משרירים? האם זה אפשרי? כן! נקודות הדק בתוך השרירים יכולות להיות מונצחות על ידי ביומכניקה לקויה, ארגונומיה לקויה ומתח רגשי. כמובן שיש לטפל בסיבות, אולם טיפול בנקודות הטריגר לצד גורמים אלו יכול להביא להקלה לאורך זמן.

פריצת דיסק

פריצת דיסק

האם נאמר לך שהכאב שלך בגב התחתון נובעת מפריצת דיסק לפי תשובת MRI? לאו דווקא זה הגורם. יש כמה גורמים להקרנת כאב מאזור עמוד השדרה לאורך הגפה, אם עליונה או תחתונה. רוב הגורמים האלו אינם ניראים בהדמיית MRI אן CT, ולכן חשוב לך לעבור בדיקה קלינית מאד יסודית. חלילה שתעבור ניתוח שלא יצליח עקב אבחנה שגויה.

כאב כרוני

האם אתם סובלים מכאבים מתמשכים שאינם מגיבים לטיפול כלשהו למרות ביקורים חוזרים ונשנים אצל מיטב הרופאים? פתולוגיות מרובות במפרקים, גידים ורצועות יכולות להתקיים יחד וכל אחת מהן יכולה להנציח כאב. יתר על כן, לא כל הפתולוגיות ניתן לזהות על הדמיה.
טיפול שיניב תוצאות טובות לטווח ארוך חייב להתבסס על הערכה קלינית שיטתית ויסודית.

מקור הכאב

ההגדרה שניתנה לכאב על ידי האגודה הבין לאומית לחקר הכאב היא זאת: הכאב היא תחושה לא נעימה, תחושתית או רגשית הקשורה בנזק או בנזק פוטנציאלי לגוף, או שמתואר על ידי המטופל ככזה. ניתן להבין מהגדרה זו, שכאב אינו בהכרח מקביל לנזק לרקמות הגוף. הכאב יכול להופיע גם לפני שנעשה הנזק או ללא כל נזק בכלל. […]