שחרור עצבים כלואים וחסימות עצב

כפי שהוסבר בסעיפים הקודמים, ישנם מצבים רבים הנובעים מטראומה והתערבויות ניתוחיות בהם עצבי התחושה נלכדים ברקמת הצלקת. הכאב שנוצר הוא בדרך כלל עצבי באיכותו ויכול להוביל לייאוש קשה. מקרים שכיחים במיוחד של לכידת עצבים לאחר טראומה וניתוחים מתרחשים לאחר שברים בקרסוליים ובברכיים. לכידות עצבים בגפה העליונה שכיחות פחות. לפעמים עצבים יכולים להילכד בהשתלת רשת, כמו במקרה של תיקוני בקע מסוגים שונים; עצבים יכולים להילכד ברשת או ברקמת הצלקת שמסביב לרשת. זה נפוץ ביותר לאחר תיקון בקע מפשעתי או בטני.


הידרודיסציה מבוססת על הזרקת נפחים גדולים יחסית של נוזלים סביב העצב הכלוא במטרה להפריד זאת מרקמת הצלקת. ניתן לעשות זאת רק בשטחים פתוחים; אם הכליאה נמצאת בתוך תא סגור, הגישה מורכבת יותר. יש לבצע את כל הזריקות תחת הדמיית אולטרסאונד כדי שההזרקה תהיה יעילה, בטוחה ובמיקום מדויק.
היסוד החשוב ביותר של המזרק הוא מים סטריליים פשוטים שיכולים לחדור לתוך רקמת הצלקות. קורטיזון אינו הכרחי. נדרשים מספר פגישות טיפול. בהתחלה, השפעת הטיפול יכולה להימשך רק מספר ימים עד כמה שבועות, ולאחר כמה טיפולים השפעת הטיפול נמשכת עד חודשים ואפילו שנים. החולים מרוצים מאוד מהתגובה ואיכות חייהם השתנתה לטובה.